Ezt olvasta már?


Töretlenül növekszik a lakástakarék népszerűsége

Új LTP kalkulátorral segíti ügyfeleit a Credipass

2023 tavaszán indultak ismét hódító útjukra a lakástakarékpénztári konstrukciók, amelyek rendszeres és jól tervezhető takarékoskodást tesznek lehetővé akár lakásvásárlás, -felújítás, -bővítés vagy lakáshitel-kiváltás a cél.

A rendkívül sokrétűen felhasználható, kamatadó és szocho mentes szolgáltatás népszerűsége az újraindulás óta a duplájára nőtt, ezért a Credipass szakértői új kalkulátort fejlesztettek ügyfeleik számára, amellyel könnyedén összehasonlíthatóak a piacon jelen lévő szolgáltatók ajánlatai.

Ideális és jövedelmező alternatívát jelent a lakástakarékpénztár azon ügyfelek számára, akik megengedhetik maguknak, hogy havi néhány tízezer forintot tudatos megtakarításra fordítsanak és a félretett összeget pár év múlva lakáscéljaik megvalósítására költsék. Kisebb kihagyás után mintegy fél éve startoltak el újra a lakástakarékpénztárak, 2023 márciusában a Fundamenta mellé az OTP is csatlakozott és újraindította ezen szolgáltatását, majd májusban piacra lépett az Erste Lakástakarék is. Az ügyfelek így három szolgáltatónál 4, 6 és 8 vagy akár 10 éves megtakarítási idejű szerződések közül választhatnak, és akár 30% kamatprémiumot is kaphatnak a befizetéseikre.

A Credipass statisztikája szerint, az LTP-k indulása óta a megbízások, ügyletek száma folyamatos növekedést mutat, idén szeptemberben már dupla annyian éltek a lakástakarék adta lehetőségekkel, mint áprilisban. A top 3 leggyakoribb szerződésösszeg: 14 750 000 forint (ez egy 8 éves megtakarítási idejű, 50 ezer forintos havi betétet jelent), 4 és 6 millió forint, illetve a felmérésből az is kiderül, hogy az ügyfelek többnyire a 8 éves időintervallumra szóló konstrukciókat választják. Ez nem véletlen, hiszen ez garantálja jelenleg a 30%-os prémiumot, ugyanakkor, még mindig van lehetőség élethelyzetüknek megfelelően akár korábban is felhasználni az összegyűlt összeget. A szakértői visszajelzések alapján népszerű lakáscélnak számít a felújítás és a korszerűsítés, illetve az állagmegőrzés mellett a gyermek számára történő takarékoskodás is. A Credipass szakemberei szerint azért is örvendhet ekkora népszerűségnek a termék, mivel akár már havi tízezer forinttól elkezdhetik az ügyfelek a gyűjtögetést, ugyanakkor nincs maximalizálva a havi megtakarítás összege, mint az korábban a termék korlátossága volt. Ráadásul rendkívül egyszerű a felhasználás igazolása a takarékoskodási idő végén és maga a felhasználás is rugalmas: akár családon belül is elkölthető a megspórolt összeg.

„A lakástakarékpénztári megtakarítások fix, kamatadó-mentes hozamot kínálnak és a teljes megtakarítás OBA védett, így biztonságos megoldást jelent, valamint jól tervezhető takarékoskodást tesz lehetővé az ügyfelek számára. Ez lényeges szempont, hiszen míg a konkurens termékek (pl. magyar állampapír) hozama egyre csökken, addig az LTP garantálja azt, hogy 6% feletti éves EBKM érhető el 4-8 év alatt. Ez annyit jelent a gyakorlatban, hogy havi 50 ezer forintos megtakarítás esetén, 8 év alatt közel 1,5 millió forint bónuszt is el lehet érni.” – mondta el Fülöp Krisztián, a Credipass magyarországi vezetője.

A Credipass pénzügyi szakértőinek tanácsa, hogy a célokat mérlegelve mindenképp forduljunk szakemberhez, aki az egyedi igények alapján megtalálja a legmegfelelőbb konstrukciót a lakásálmok megvalósításához. Ehhez egy új eszköz is elérhető az ügyfelek számára: a Credipass Lakástakarék Kalkulátora jó kiindulási alap lehet egy részletesebb egyeztetéshez a pénzügyi szakértővel.







0
0
0

hírek innen, onnan

Mit jelent, ha a macskád megmutatja a hasát? 7 ok, ami nem mindig hívogatás simogatásra

Ha a macska megmutatja a hasát, azt sokan automatikusan bizalomjelnek veszik. A szakértők szerint azonban többféle üzenetet hordozhat.

Tökölön is begyújtotta a grillt a Burger KING®

A helyiek legnagyobb örömére új találkozóhellyel bővült a dél-pesti agglomeráció: a Sziget Center mellett megnyílt a Burger KING® 64....

Óriási a dráma a királyi családban! Vilmos herceg ezt már nem tudta megbocsátani Harrynek

A brit királyi család két legismertebb testvérének kapcsolata továbbra sem mutat javulást.

Botrány az Operettszínházban: elfogyott 80 dolgozó türelme, a miniszternél panaszolták be a vezetést

A társulat egy része a minisztériumhoz fordult, mert szerintük a színházban tarthatatlan a munkakörnyezet. A levélben új, szakmailag...

Köllő Babett kitálalt. – Elárulta, miért tűnt el a többi luxusfeleség a süllyesztőben

Míg a többi szereplő eltűnt a süllyesztőben, Köllő Babett mára az ország egyik legfoglalkoztatottabb televíziós személyiségévé...

Vitézy Dávid szerint Magyar Péter kormánya nyomokban sem hasonlít az előzőhöz

Szerinte nincs sok esélye a Fidesznek visszanyerni a szavazók bizalmát.

0

Sport

Ma kezdődik a foci-vb – Itt van magyar idő szerint a teljes program

Június 11-én este 21 órától a társházigazda Mexikó és Dél-Afrika meccsével elkezdődik a 2026-os futball-világbajnokság. Mutatjuk a teljes magyar idő szerinti programot, az összes meccsel, a csoportokkal és a legfo

Megvan, miért zuhant le a kamera 20 méter magasból a Magyarország–Kazahsztán-meccsen

Egy méteren múlt, hogy nem ütötte agyon az operatőrt.

Nyolc piros lap, botrányba fulladt a brazil–amerikai meccs – videó.

A bíró rendőri védelemmel hagyta el a pályát.

3 ok, amiért nem várjuk most ezt a foci vb-t

Kicsit fanyalgunk egyet, de nézni azért fogjuk.

Egy kislány kamuprofiljával buktatták le, menesztették a pécsi kosárlabda-akadémia gyógytornászát

Az akadémia tájékoztatta a szülőket, és pszichológus bevonását is elrendelte.

Xabi Alonso 70 millió eurót kínál az FC Barcelona alapemberéért

Fontos szereplő lehetne az új Chelsea-ben.

Az 5 legfontosabb infó, ha a foci-vb-t nézni fogod, de napi szinten nem követed a focit

Június 11-én elkezdődik a 2026-os futball-világbajnokság. A foci-vb-t rengetegen nézik, olyanok is, akik nem hardcore rajongók, de a nagy tornák alatt követik az eseményeket. Elsősorban nekik szól ez a cikk.

100 millió eurós csúcsigazolásra készül a Manchester United

Michael Carrick kérésére Sandro Tonali érkezhet az Old Traffordra.

A sakkjátszma folytatódik, nem a Real Madridba fog igazolni Julian Álvarez

Az FC Barcelona továbbra is a legnagyobb esélyes arra, hogy szerződtesse az argentin világbajnokot.

0
0

Bulvár

„Eszem ágában nincs már pakolni senki után” – Miért nem várnak már vendégeket a nők 30 év felett?

Sok nő úgy érzi, hogy a vendéglátás terhe túlságosan nagy stresszel jár, különösen 30 év felett. A megfelelési kényszer és a vendégek elvárásai miatt sokan döntenek úgy, hogy inkább nem hívnak többé vendé

Elkövette a legnagyobb hibát a Fidesz az ország szeme láttára, szakértő hívta rá fel a figyelmet

A parlamenti közvetítések után kezd kirajzolódni a Fidesz egy új stratégiája Magyar Pétert illetően.

Hatalmas büntetés jöhet: 170 ezer magyar autóst fenyeget a forgalmi engedély elvesztése ma reggeltől

Rendkívül komoly, azonnali figyelmeztetést adott ki az adóhatóság a magyar járműtulajdonosoknak. Ha százezrek nem lépnek időben, brutális pótlékokra és a kocsi végleges leállítására is számíthatnak. [Banners]

A 36. emeletről ugrott a halálba egy család, miután a 9 éves beteg kisfiút hazaküldték a kórházból

Egy indiai származású család halt meg egy dél-londoni toronyháznál május végén. A barátok szerint az anya mentálisan összeomlott, miután súlyosan beteg fiuk állapota nem javult.

Botrányos részletek derültek ki egy iskolai kirándulásról, az igazgató is csak megrántotta a vállát

Magára hagytak egy súlyosan lebetegedett pedagógust a határon túli diákutazáson.

Elfogatóparancsot adtak ki az RTL sztárja ellen

VV Rico, polgári nevén Dicati Riccardo a Való Világ 11. évadában vált ismertté, most azonban már a rendőrség körözési listáján szerepel. A Elfogatóparancsot adtak ki az RTL sztárja ellen bejegyzés először Acne

Elismerte a Tények, hogy hazudtak, amikor azt állították, hogy Magyar Péter apja „lopott, csalt és közokiratot hamisított”

A műsor szerdai adásában olvasta fel a helyreigazítást az a médiamunkás, aki a választás előtt még a Fideszre való szavazásra buzdított.

Elszabadult a pokol az Egyesült Királyságban, maszkos férfiak vadásznak külföldiekre az utcákon, miközben felgyújtják az autóikat

Zavargás és félelem kerítette hatalmába az Egyesült Királyság utcáit, az ártatlan bevándorlók is rettegnek.

Ma kezdődik a foci-vb – Itt van magyar idő szerint a teljes program

Június 11-én este 21 órától a társházigazda Mexikó és Dél-Afrika meccsével elkezdődik a 2026-os futball-világbajnokság. Mutatjuk a teljes magyar idő szerinti programot, az összes meccsel, a csoportokkal és a legfo

52 évesen újra apa lesz a magyar énekes: elszólta magát, így derült ki

A Kozmix énekese, Lányi Lala 52 évesen lesz újra édesapa.

Hat halálos veszély a férfiakra nézve

A halálozási listákat vezető betegségekben elhunytak között mindig nagyobb a férfiak aránya, mint a nőké, egyetlen kivételt az Alzheimer-kór képez, melynek kialakulásához a legtöbb férfi nem él elég sokáig.

Válik Horváth Éva és férje: közel 12 év és két gyerek után mentek szét

Horváth Éva kamerák előtt jelentette be, hogy vége a házasságának.

blogmorzsák

A legkülönlegesebb budapesti híd: a Margit híd

A főváros második hídját 150 éve adták át a forgalomnak.

Fesztiválszezon okosan

Így előzd meg a felfázást a nyári bulik alatt!