Ezt olvasta már?


Drámai mérkőzésen nyert a címvédő német válogatott

A címvédő Németország drámai küzdelemben, Toni Kroos 95. percben lőtt szabadrúgásgóljával 2-1-re legyőzte Svédországot az oroszországi labdarúgó-világbajnokság F csoportjának szombati, második fordulójában.

A Nationalelfnek ezzel a saját kezébe került a sorsa, amely a dél-koreaiak elleni utolsó mérkőzésen dől el.

Eredmény:

F csoport, 2. forduló:

Németország-Svédország 2-1 (0-1)

Szocsi, 44 287 néző, v.: Szymon Marciniak (lengyel)

gólszerzők: Reus (48.), Kroos (95.), illetve Toivonen (32.)

kiállítva: Boateng (82.)

sárga lap: Boateng (71., 82.), illetve Ekdal (52.), Larsson (97.)

Németország:

Manuel Neuer - Joshua Kimmich, Antonio Rüdiger, Jérome Boateng, Jonas Hector (Julian Brandt, 87.) - Sebastian Rudy (Ilkay Gündogan, 31.), Toni Kroos - Marco Reus, Thomas Müller, Julian Draxler (Mario Gomez, a szünetben) - Timo Werner

Svédország:

Robin Olsen - Mikael Lustig, Victor Lindelof, Andreas Granqvist, Ludwig Augustinsson - Viktor Claesson (Jimmy Durmaz, 74.), Sebastian Larsson, Albin Ekdal, Emil Forsberg - Ola Toivonen (John Guidetti, 78.), Marcus Berg (Isaac Thelin, 90.)

I. félidő:

32. perc: Claesson pontos beívelését Toivonen két német hátvéd között levette, majd hat méterről, gyönyörű mozdulattal a kimozduló Neuer felett a hálóba emelte (1-0).

II. félidő:

48. perc: Werner beadása után a labda némi szerencsével jutott el a kapu előterébe, ahol Reus térdéről a hálóba pattant (1-1).

82. perc: Boateng szabálytalankodott Berggel szemben, ezért a játékvezető második sárga lappal kiállította a német hátvédet.

95. perc: Egy német szabadrúgást Kroos visszakapott Reustól, és a tizenhatos bal sarkától gyönyörű mozdulattal tekert a kapu bal felső sarkába.

A németek az első körben 1-0-ra kikaptak Mexikótól, ezért Joachim Löw szövetségi kapitány négy helyen változtatott a kezdőcsapatán: Mesut Özil, Sami Khedira, Marvin Plattenhardt és Mats Hummels ki-, Marco Reus, Jonas Hector, Sebastian Rudy és Antonio Rüdiger pedig bekerült.

A címvédő igyekezett mielőbb gólt szerezni, jelentős mezőnyfölényben volt - húsz perc után 89-11 volt a labdabirtoklás százalékos aránya, és 187-16 a passzok száma - és több ígéretes akciót vezetett, de a kaput sokáig nem találta el. A svédek magabiztosan védekeztek és egy-két veszélyes ellenakciójuk is volt. A 14. percben Berg kilépett, a tizenhatoson belül Boateng ellökte, de a játékvezető nem ítélt büntetőt, ráadásul a videobírós stáb sem jelezte neki a szabálytalanságot.

A svédek egyik kontrája emlékezetes góllal zárult, így a szünetben ők vezettek 1-0-ra.

Az első félidőnél is eseménydúsabb, izgalmasabb és színvonalasabb második felvonásban is a németek irányították a játékot, Reus jóvoltából egyenlítettek, és a folytatásban is nyomasztó fölényben futballoztak. A skandinávok nem tördelték a játékot, nem húzták az időt, hősiesen védekeztek és veszélyes ellentámadásokat vezettek. Ellenfelük a hajrában emberhátrányban is rohamozott, Brandt a 92. percben a kapufát találta telibe, majd három perccel később Kroos szabadrúgásával sikerült fordítaniuk a németeknek.







0


Ön szerint esélyes a Tisza Párt a Fidesz leváltására?




0
0

hírek innen, onnan

Meghalt Mali István, az Opera egykori zenekari igazgatója

Életének 77. évében elhunyt Mali István klarinétművész, a Magyar Állami Operaház egykori zenekari igazgatója. A gyászhírt az...

Lázár azt üzente az ukránoknak, hogy Z1G

Simicska Lajos elhíresült, „Orbán egy geci” mondását alakította át Zelenszkij nevére.

Káosz után óvatos újraindulás: így repülnek most a légitársaságok a Közel-Keleten

Ezt lehet tudni most a harcok miatt érintett útvonalakról.

Új ütőere lett a világnak, Vlagyimir Putyin végig erre készülhetett

Az iráni háború tökéletesen megmutatta, hogy mennyire fontos az Arktisz.

Olajvita: tovább bírkózik a Mol és a Janaf, csúszik az Adria vezeték tesztelése

A két cég még nem állapodott meg a tesztelés végrehajtásának részleteiről.

Számok mátrixában

Az adatok világába és az életünkre gyakorolt hatásába vezeti be a nézőt Barabási Albert-László Műcsarnokban rendezett kiállítása.

Gázriasztó pisztollyal lőhettek rá egy fideszes aktivistára

Szentendréről hívta fel egy kopogtató a kormányszóvivőt.

Megszólalt a fideszes önkéntes, akire rálőttek Szentendrén

Egy ablakból lőttek rá a Fidesz egyik aktivistájára Szentendrén.

5 apró szokás, amitől mások falra másznak: észrevétlenül mindenkit az őrületbe kergetsz

Sokan hiszik, hogy a szimpátia főként a külső megjelenésen vagy a velünk született kisugárzáson múlik.

Amerikai segítséggel bombáztak szét egy fegyveres tábort, a szomszédos ország is megkapta a magáét

Ecuador az Egyesült Államok segítségével csapott le pénteken egy táborra a kolumbiai határ közelében, ahol kábítószer-kereskedők...

Gokartozás közben lett hirtelen rosszul, családtagok kezdték meg az életmentést

Egy hatvan év körüli férfi gokartozás közben hirtelen rosszul lett, majd összeesett a veszprémi pályán. A férfi állapotát sikerült...

0

Sport

A 94. percig a levegőben lógott az újabb szégyenteljes blamázs

Valverde, az uruguayi csapatkapitány volt a megmentő.

Fucsovics Márton történelmi bravúrja az ötödik Grand Slam-torna legnagyobb meglepetése

A top 5-ös teniszezőnek esélyt sem adott a magyar játékos Indian Wellsben.

Súlyos büntetést kapott a Mercedes, miután tarolt a Forma–1-es időmérőn

Egy rivális csapat sem úszta meg következmények nélkül a történteket.

Jó eséllyel nem is ukránok fenyegették meg életveszélyesen Udvardy Panna családját

Az Eurosport mutatott be egy kísértetiesen hasonló példát, csak épp ukrán érintettség nélkül.

Szerencsétlen öngól a magyar válogatott játékostól, nagy árat fizetett érte a csapata + videó

A Kisvárda pénteki győzelmével a Puskás Akadémiát és a Paksot is megelőzte.

Meglehet, a hajfonat volt a hibás, de Szoboszlai ezúttal kitett magáért, ahogy a Liverpool is

Kimondottan jól futballozott honfitársunk, még úgy is, hogy ismét jobbhátvédet játszott.

Kerkezzel nem számoltak Liverpoolban, bevált Slot húzása

A Premier League-ben elszenvedett vereség után a Vörösök az FA-kupa nyolcaddöntőjében visszavágtak a Wolvesnak.

Óriásit hibázott a Formula–1 legnagyobb zsenije, már a szezonnyitó előtt kukában a 2026-os év

Megérkezett a 2026-os F1-szezon: új szabályok, több csapat, izgalmas, kiélezett futamok.

Alexander-Arnold borzalmas hibája után hihetetlen mázlija lett a Real Madridnak

A spanyol labdarúgó-bajnokság 27. fordulójának nyitómérkőzésén péntek este a Real Madrid 2-1-re győzött a Celta Vigo otthonában.

Eldőlt, játszik-e Szoboszlai az FA-kupában a lesújtó kritikák után

A Liverpool edzője négy helyen változtatott a hétközi vereség után.

Révész Attila élő adásban szidta le játékosát, aki ezután reagált a vádakra

A Puskás Akadémia veresége után Hornyák Zsolt vállalta a felelősséget, de szerinte játékosainak is magukba kell szállniuk.

0
0

Bulvár

Tarjányi Péter: Egy normál pénzszállítási akció nem így néz ki

Biztonságpolitikai szakértőket kérdeztünk: mi lehet az igazság a csütörtökön lekapcsolt ukrán pénzszállító konvoj ügyében, köze lehet-e az ukrán titkosszolgálatnak a dologhoz, illetve milyen válaszlépés vár

Lehullott a lepel a Magyarországon elfogott rejtélyes ukrán készpénzről: nyugati bennfentesek tálaltak ki a teljes igazságról

A magyar Terrorelhárítási Központ által lefoglalt ukrán pénzszállítmány a Bloomberg információi szerint egy teljesen szokványos banki készpénzszállítmány volt.

Világbotrány: nagyot kamuzott az orvosi lap 

Egy gyógyászati szaklap elismerte, hogy több mint száz publikált orvosi esettanulmánya valójában kitalált volt. A probléma súlyosságát növeli, hogy ezek közül sokat később más tudományos cikkek tényként idéz

Világsztár lett a zempléni projekt, egy magyar fotón szórakoznak a külföldi mémoldalak

Sokkoló fotó terjed, az egész internet rajtunk röhög, senki nem érti, hogy tehették ezt a politikusok.

Buda Péter: Ha nem utasítják ki az orosz hírszerzőket, azt kell vélelmeznünk, hogy a kormány az oroszok behívásával kíván hatalmon maradni

Magyarország szerepe annyira fontos Putyin számára, hogy a megmentésére külön titkosszolgálati csapatot telepít Budapestre, írja az elemző.

Elfogadták a jogszabályt. 65 év feletti nyugdíjasok az érintettek

Egyetlen döntés akár jelentős különbséget is jelenthet a nyugdíj összegében, ezért nem mindegy, mikor történik az igénylés. Cikkünkben bemutatjuk a 2026-os nyugdíjszabályok legfontosabb részleteit, a valorizáci

Szijjártó egy olyan számot mondott az orosz gázról, amit a kormány eddig elhallgatott

Az amerikai diplomácia meggyőzhetett néhány országot arról, hogy változtassanak a korábbi álláspontjukon.

A 94. percig a levegőben lógott az újabb szégyenteljes blamázs

Valverde, az uruguayi csapatkapitány volt a megmentő.